Z całą pewnością w tych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Należy w związku z tym uczyć maluchy innego języka od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku możliwość poznania języka obcego wcześnie. Zapoznaj się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez dzieci.

Poznaj powody przez które warto uczyć dziecko języków obcych

Niektórzy nadal wierzą w mit że dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej ilości wiadomości, aby nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, ponieważ nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka świetną zabawą,
nauka od pierwszych chwil życia to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest – – doskonałym treningiem dla mózgu dziecka, gdyż pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to wielki atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to szansa aby nawiązać nowe znajomości.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne oznacza zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, które dąży aby uczniowie swobodnie posługiwali się zarówno w mowie i w piśmie językiem ojczystym a także obcym na tym samym poziomie. Taka metoda sprawi, że możliwe jest opanowanie wiedzy wraz z umiejętnościami językowymi w szerokim stopniu.

Jakie są etapy nauki języka obcego?

Pamiętajmy że nie zawsze jest łatwo. Każde dziecko jest inne i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej jednak najczęściej po dłuższym czasie maluch nabiera pewności i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że na początku nie należy zaczynać z nauką gramatyki.