Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na likwidowaniu robaków. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy zaczęły grasować karaluchy albo mrówki, to jest to dobry moment aby pomyśleć nad dezynsekcją.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Najczęściej spotykane metody dezynsekcji to oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczebności robaków i tego, jakie insekty są w mieszkaniu, fachowcy doradzą najlepszy sposób.

Oprysk

Metoda używająca oprysk polecana jest przy dużej populacji owadów. Dobrze działa na każdego robaka, jednak najczęściej używany jest do zabijania karaczanów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Coraz większym uznaniem cieszy się dezynsekcja żelowa. Spowodowane jest to dużą efektywnością i kilkumiesięcznym czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej stosowania nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie wykorzystywane jest przy usuwaniu karaczanów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu wykorzystywana jest raczej w wysokich lokalach albo na świeżym powietrzu. Przykładem tego sposobu są wykonywane co roku opryski na muchy i komary. Jest to też podstawowy sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na tydzień. Ta metoda stosowana jest w dużych firmach i fabrykach, gdzie często spotykany jest na przykład mklik mączny lub rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

W zależności od tego jakie robaki przebywają w naszym mieszkaniu i jaką technikę dezynsekcji zastosujemy, nasze przygotowania do tej procedury nie będą takie same. Zawsze jednak musisz wyciągnąć wszystko z szafek, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli podejrzewasz, że owady biegają w miejscach z utrudnionym dojściem – przesuń szafy i pozostałe przeszkody. Wyłącz z prądu wszelkie czajniki i ładowarki. Schowaj też, albo zakryj wszelkie akcesoria, których używacie na co dzień. 
Jeśli wykorzystywane było zamgławianie lub oprysk – otwórz wszystkie okna, umyj dokładnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, albo posilasz się.
Weź pod uwagę, że insektów przybywa w ekspresowym tempie i polecamy rozwiązać problem szybko. W Warszawie znajdziesz profesjonalne wsparcie w obszarze dezynsekcji.