Język hiszpański jest jednym z najczęściej wybieranych języków obcych do nauki. Często można wybrać go jako drugi język w liceum lub technikum. Jest on też bardzo prosty w nauce. Co jednak z jego przydatnością? Nie można go przecież porównać do angielskiego, za pomocą którego porozumiemy się w większości miejsc na całym świecie. Przeanalizujmy czy nauka hiszpańskiego jest opłacalna i kiedy będzie przydatny.

Hiszpański – język idealny na wakacje

Najczęściej myślimy o nauce jakiegoś języka kiedy chcemy polecieć na wakacje zagranicę. Tak też jest w przypadku hiszpańskiego, ponieważ Hiszpania jest niezwykle często wybierana na wyjazdy weekendowe i wakacyjne. Powinniśmy jednak mieć świadomość, że nie tylko tam uda nam się dogadać w języku hiszpańskim. Aż 20 państw używa hiszpańskiego jako języka oficjalnego, albo jako drugiego języka. To sprawia, że jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie. Jeśli planujesz wakacje w Ameryce Łacińskiej, Andorze albo Gwinei Równikowej to będziesz się tam porozumiewać właśnie po hiszpańsku. Warto tutaj też wspomnieć, że aż 45 milionów mieszkańców USA mówi po hiszpańsku.

Chcesz szybko nauczyć się obcego języka? Wybierz hiszpański

Aktualnie bardzo ceni się umiejętność porozumiewania się w językach obcych. Hiszpański jest więc idealnym drugim językiem, gdyż należy do jednych z łatwiejszych do nauki. Sporo słówek, które znamy po angielsku, będą bardzo podobne do tych hiszpańskich. Jeżeli umiesz już francuski, włoski lub portugalski, to także nauczysz się hiszpańskiego bardzo szybko. W dodatku słówka hiszpańskie czyta się identycznie, jak się je pisze.

Jakie są sposoby na naukę hiszpańskiego?

Jeżeli masz możliwość nauki hiszpańskiego w szkole albo na studiach to jesteś już o krok do przodu. Na pewno o wiele szybciej nauczysz się komunikatywnego języka rozmawiał po hiszpańsku. Uczyć hiszpańskiego można się w szkole językowej. Znajdują się one w niemal każdym mieście, również w Skierniewicach. Innym sposobem jest zapisanie się do prywatnej osoby na lekcje indywidualne, oraz skorzystanie z jednej z wielu aplikacji na telefon. Ten ostatni sposób jest jednym z najłatwiejszych i często można porozmawiać tam z osobami, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. W ten sposób od samego początku zaczniecie mówić, a nie skupiać się tylko na teorii. Decydując się na szkołę językową w Skierniewicach także zapytajcie się, czy nauczyciele koncentrują się na umiejętności porozumiewania się po hiszpańsku.