Czego nauczysz się na kursie business english?

Kurs business english jest nauką języka angielskiego gdzie znajduje się duża ilość słownictwa biznesowego. Podczas takiego kursu kursanci uczą się słownictwa i zwrotów o tematyce handlu, ekonomii, finansów lub marketingu. Kurs business english pomaga w zyskaniu potrzebnej terminologii przy rozmowach kwalifikacyjnych w korporacjach międzynarodowych, rozmów z potencjalnymi odbiorcami oraz czytania artykułów biznesowych, opracowań naukowych lub podręczników. 

W trakcie kursu business english można zdobyć doświadczenie przy swobodnym mówieniu i czytaniu.

W Stolicy rekomendowana szkoła językowa to Alfa Lingua – kursy business english.

Kiedy przydaje się kurs business english?

Język angielski biznesowy będzie potrzebny za każdym razem kiedy w pracy jesteś zmuszony do korzystania z języka obcego, albo planujesz zatrudnić się w międzynarodowej korporacji. Kompetencje, które zdobędziesz na kursie business english będą idealne kiedy będziesz pisać firmowe maile, składać reklamacje i robić zamówienia. Innymi słowy zawsze wtedy, kiedy musisz napisać tekst niezmiernie formalnie. Posiądziesz wiedzę jak tworzyć umowy po angielsku i będziesz umiał tworzyć prezentacje w tematyce biznesowej. Dodatkowo na kursie business english zazwyczaj są lekcje z prowadzenia połączeń telefonicznych z zagranicznymi kontrahentami, negocjowania z nimi umów a także opiniowania w języku angielskim. Inaczej mówiąc – pisanie i mówienie po angielsku nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Będziesz to praktykować, tak aby było bezwarunkowo profesjonalnie.

To co najważniejsze – kurs języka angielskiego biznesowego przyczynia się do podniesienia pewności siebie uczniów i umożliwia przezwyciężenie tremy przed wystąpieniami publicznymi.

Dla kogo jest kurs business english?

Bardzo dobrymi kandydatami do nauki języka angielskiego biznesowego są osoby, które poszukują pracy i myślą o korporacjach międzynarodowych, albo w firmach, które mają zagranicznych klientów. W dodatku osoby, które pracują w tego typu firmach, a nie posiadają dobrych umiejętności językowych również powinny zwrócić uwagę na taki kurs. Jeśli Twoja praca opiera się na środowisku biznesowym, gdzie bardzo istotne są kontakty międzynarodowe to bezspornie ten kurs będzie dla Ciebie idealny.

Zajęcia są również perfekcyjne dla osób, które pragną się kształcić i czytać biznesowe artykuły, publikacje naukowe albo książki. Bardzo dużo tego typu pism jest właśnie po angielsku i kurs business english ułatwi Ci czytanie ich ze zrozumieniem. Na takie zajęcia najczęściej zapisują się managerowie, właściciele firm ale także specjaliści z działu sprzedaży i działu obsługi klienta – czyli pracownicy, którzy mają regularny kontakt z angielskojęzycznymi kontrahentami.

W dzisiejszych czasach brak znajomości języka obcego to wielki minus u potencjalnego pracownika, więc może powinieneś zapisać się na taki kurs nawet jeżeli nie wymaga tego od Ciebie Twój bieżący pracodawca.