Licznym rodzicom zależy, aby ich pociechy chłonęły język angielski od jak najmłodszych lat. Nic w tym dziwnego , gdyż władanie językiem angielskim jest w obecnych czasach wymogiem koniecznym. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli polsko-angielskich. Są to najczęściej przedszkola niepubliczne. 

Dlaczego warto wysłać dziecko do miejsca, jakim jest przedszkole polsko-angielskie?

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest bardzo istotna w kontekście późniejszego rozwoju naszych dzieci, w związku z czym odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w mieście Łomianki to z pewnością Tree House) jest dobrym wyjściem, jest niezwykle łatwa: jasne, że tak. Zdecydowanie warto skierować dzieci do przedszkola niepublicznego nastawionego na naukę języka angielskiego, ponieważ w dzisiejszych realiach biegłe posługiwanie się tym językiem jest umiejętnością niezwykle istotną i przydatną zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Przedszkole angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Mamy do czynienia z pytaniem, które bez wątpienia ciśnie się na usta wielu rodziców. Oczywiście dzieci są zachęcane do jak najbardziej intensywnego posługiwania się tym językiem, ale w trakcie zwykłej komunikacji nie ma jakichkolwiek przeszkód, żeby posługiwać się ojczystym językiem. Znaczna część zajęć jest natomiast prowadzona po angielsku, co w dużej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tym obszarze. Trzeba pamiętać, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój cel stawia przede wszystkim opiekę nad dziećmi oraz ich równomierny rozwój, jednak w pierwszej kolejności wspaniałą atmosferę, dzięki której każda pociecha będzie chciała przebywać jak najczęściej w placówce, jaką jest przedszkole angielskie.